Kültür Hizmeti

egitim.jpgTarihsel araştırmaların ve bilimsel çalışmaların okuyucusuyla buluşmasına destek veren Dumankaya bu kültür hizmetini yeni bir yayınla sürdürüyor. Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Arslan’ın İstanbul’un “Antikçağ Tarih – Klasik ve Helenistik Dönemler” adlı kitabı Dumankaya Kültür Hizmeti olarak yayınlandı.

Tarihsel araştırmaların ve bilimsel çalışmaların okuyucusuyla buluşmasına destek veren Dumankaya bu kültür hizmetini yeni bir yayınla sürdürüyor. Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Arslan’ın İstanbul’un “Antikçağ Tarih- Klasik ve Helenistik Dönemler” adlı kitabı Dumankaya Kültür Hizmeti olarak yayınlandı. Murat Arslan, bu çalışmasını, İstanbul’un tarihi gibi sınırsız uğraş ve sonsuz çaba gerektiren güç bir konuda eksikliklerin tespiti ve giderilmesi yolunda katkı sağlamak amacıyla atılmış küçük bir adım olarak tanımlıyor.

Bugüne kadar pek çok hayır işlerine ve sosyal etkinliklere destek veren Dumankaya Grubu kültürel hizmetler çerçevesinde Yardımcı Doçent Doktor Murat Aslan'ın “ Mithradates VI Eupator, Roma'nın Büyük Düşmanı” adlı kitaba sponsor oldu. 4 yıllık yoğun çalışmasının eseri olan ve önemli bir boşluğu dolduran kitap az bilinen ve bugüne kadar ihmal edilen bir eskiçağ Anadolu kahramanının biyografisini içermektedir. Kitabı hazırlayan Yard. Doç. Dr. Murat Arslan halen Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dumankaya Grubu sosyal ve kültürel etkinliklere destek vermeyi her zaman ulusal bir görev olarak kabul etmektedir.