Trend EkstraTrend Ekstra

Ekim 2007'de inşası başlayan Dumankaya Trend Ekstra projesi Kasım 2009 itibariyle tamamlandı.

İnşaat sürecinde 22.188 m2 kalıp işçiliğinin yapıldığı proje kapsamında, 47 tır ( 939 ton ) donatı işlendi ve 791 mikser ( 7.908 m3 ) beton döküldü.Duvar imalatı için toplamda 83.745 adet ytong tuğlanın kullandığı projede, şantiye tamamlanana kadar 38.427 yevmiye harcandı.

Tamamlandığından bugüne kadar proje %40'lik bir değer artışına sahip oldu.

İstanbul'un yeni gözdesi : Kurtköy

İstanbul'un yeni trend'i Kurtköy... Dünyanın en büyük motor sporu organizasyonlarının yapıldığı İstanbul Park pisti bu bölgede yer alıyor. Her geçen gün daha fazla sayıda uçağın inip kalktığı Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı, yıllık yolcu kapasitesini 20 milyona çıkarmak amacıyla yeni pistler ve yolcu salonlarıyla daha da büyüdü.

Kentin en büyük Fuar - Kongre - Eğlence ve Alışveriş Merkezi de Trend Ekstra'dan 1-2 dakika uzaklıkta hizmete girdi. Bu kompleks içinde 3.000 kişilik kongre merkezi ve 600 yataklı fuar oteli bulunuyor. Koç Lisesi ve Sabancı Üniversitesi'ne ek olarak Okan Üniversitesi'nin kampüsü de bu bölgede. Anadolu yakasının gerçek business class oteli Divan Asia açıldı. Sahilde 500 yat kapasiteli Pendik Marinası İstanbul'un 3. büyük marinası olarak hizmete girdi. Kısa süre önce hizmete giren 2.500 kişilik Kurtköy Kapalı Yüzme Havuzu ise fitness merkezi, saunası ve kafeteryası ile olimpik bir tesis. TEM ve E-5 otoyolları arasında bulunan Kurtköy geniş bulvarlara ve caddelere sahip. Marmaray ve Anadoluray projeleri ile Kurtköy raylı toplu taşıma sisteminden de yararlanmış olacak.

Tarz oluşturan "ekstra" bir yaşam alanı

Trend Ekstra, sahip olduğu "T" formunda bir yapı ile blokların biribirinin manzarasını kesmesine olanak vermiyor. Trend Ekstra'da günlük hayata renk katan "özgün" mimari buluşlar var. Bloklardan birbirlerine camlarla kaplı kat koridorlarıyla geçiliyor, böylece kaçıncı katta oturursanız oturun dairenize giderken kendinizi ferah ve geniş bir sokakta yürüyormuş gibi hissediyorsunuz... 3. katta bulunan bahçe ise ekstra yeşil alan yaratarak sokağa çıkmadan doğanın keyfini çıkarmanızı sağlıyor. 24 saat rezidans hizmeti verilen lobiler ise estetik bir anlayışla dekore edilerek, sanat galerisi ve dinleme köşeleriyle çeşitli hobiler için de özel bir mekan işlevi sunuyor.

Dairelerde "ekstra" kullanım

Trend Ekstra'da öğrenci, bekar, yeni evli, çok çocuklu ya da emekli herkes için daire seçenekleri bulunuyor. 172 dairenin bulunduğu bu yaşam merkezinde 65 m2 1+1 daireden 151 m2 3+1 daireye 9 ayrı seçenek sunuluyor. Kullanışlı mutfaklar, şık ve tam donanımlı banyolar, ferah yatak odaları, balkonlu ya da Fransız balkonlu salonlar tüm dairelerin ortak özellikleri... Ekstra kullanım alanı yaratan akılcı daire planları sayesinde daireniz kaç metrekare olursa olsun günlük yaşamınıza rahatlık ve konfor geliyor.

"Ekstra" sosyal zenginlikler, "ekstra" konfor...

Trend Ekstra, tüm sosyal donatı alanlarıyla kendi kendine yeten butik bir proje... Öncelikle her daire için yeterli açık ve kapalı otopark bulunuyor. Açık ve kapalı havuzun yanında kafeterya, sauna, Türk hamamı, fitness center, çok amaçlı salon Trend Ekstra sakinlerinin kullanımına sunuluyor. Çocuklar için ise temalı çocuk parkına ek olarak kapalı çocuk oyun alanı da bulunuyor. Çiçek bahçeleriyle süslü kameriye, çok amaçlı spor sahası, koşu ve yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, yeşil alanları fonksiyonel kılarken, 10 dükkandan oluşan alışveriş merkezi de pek çok ihtiyaca cevap veriyor.